Logo EurActiv.com.tr

Barça formasıyla uçan THY Barcelona'ya resmen sponsor oldu

Bookmark and Share
THY Barcelona sponsoru

18.01.2010
THY Barcelona ile resmi sponsorluk anlaşmasını imzaladı. THY takıma yıllık 3 milyon eurodan 3 yılda 9 milyon euro ödeyecek. THY'nin Boeing 737-800 tipi Manavgat adlı uçağı sponsorluk anlaşması için Katalan kulübün renklerine boyandı. Özel olarak boyanan ve takımın logosunun bulunduğu uçak, THY yöneticileri ve gazetecileri Madrid'e götürdü.

İSTANBUL- Küresel krize rağmen Avrupa’nın dördüncü büyük havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları ve dünya futbolunun en önde gelen kulüplerinden FC Barselona arasındaki sponsorluk anlaşmasının THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve FC Barselona Kulüp Başkanı Joan Laporta tarafından bugün imzalandığı bildirildi.
THY’den yapılan açıklamada, sponsorluk anlaşması çerçevesinde, Türk Hava Yolları’nın Barselona’nın “resmi sponsoru” ünvanı ile Barselona’nın kendi sahası Nou Camp stadındaki reklam panoları başta olmak üzere tüm mecralarında reklam ve logoları ile yer alacağı belirtildi.
THY ayrıca Barselonalı futbolcularla reklam filmi çekebilecek, tüm dünyada bu sponsorluğun iletişim ve reklamını da yapabilecek. Anlaşma uyarınca Türk Hava Yolları Barselona’yı İspanya dışında gerçekleştirilecek turnuvalara ve kamplara taşıyacak.
Türk Hava Yolları, sponsorluk anlaşması ile Barselona'nın İspanya dışından “3.Uluslararası Resmi Sponsoru” unvanını almış oldu.
Verilen bilgiye göre törene Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Birdal, Mehmet Büyükekşi, Denetim Kurulu Üyeleri Naci Ağbal ve İsmail Gerçek de katıldı. Törende ayrıca, Barselona takımından oyuncular, Türkiye’den, İspanya’dan ve Türk Hava Yolları’nın sefer düzenlediği diğer ülkelerden 100’ü aşkın medya mensubu da hazır bulundu.(ANKA)

Barcelona'nın Stadı Nou Camp'ta gerçekleşen imza törenine, her iki kuruluşun yöneticilerinin yanısıra Türkiye ile Uzakdoğu'dan davet edilen çok sayıda gazeteci katıldı.

İspanyol ekibinin, ikisi Katalan (La Caixa Bankası ve Estrella Damm-Bira markası), ikisi de ülke dışından (Nike ve Audi) olmak üzere dört resmi ana sponsoru bulunuyor.

THY, Barcelona'ya, sponsorluk için yıllığı üç milyon eurodan üç yıl için dokuz milyon euro ödeyecek.

Geçtiğimiz sezonu altı kupayla kapatan Barcelona, Şampiyonlar Ligi başta olmak üzere diğer resmi ve özel turnuvalara üç yıl boyunca THY ile gidecek.

THY daha önce de ünlü İngiliz kulübü Manchester United ile sponsorluk konusunda görüşmelerde bulunmuş fakat anlaşma imzalanmamıştı. Ancak United'ın sponsorluk için bir kez daha THY'nin kapısını çaldığı belirtiliyor.

Bir dönem Fenerbahçe ve Trabzonspor'a sponsor olan THY, yurt dışında Güney Kore ve Japonya'da birer futbol takımı ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

 

© EurActiv 2007-2016. Bütün hakları saklıdır
Teknoloji ve Dizayn MONOGRAM
Web Analytics